تولید مسکن ۳۰ متری به صلاح نیست؛ تجردگرایی پیامد تولید مساکن کوچک

تولید مسکن ۳۰ متری به صلاح نیست؛ تجردگرایی پیامد تولید مساکن کوچک

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: تولید مسکن ۳۰ متری، جوانان را به سمت تجردگرایی هدایت خواهد کرد، زیرا هیچ خانواده ای حتی زوج های جوان حاضر نیستند که در مسکنی با این متراژ زندگی می کنند، بنابر این افراد مجرد متقاضیان اصلی این گونه مساکن خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستان های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برنامه شهرداری تهران برای تولید مسکن ۳۰ متری، گفت: این رویکرد مغایر با سیاست های شهرسازی است، زیرا این گونه اقدامات باید منطبق با نوع فرهنگ و هنجارهای اجتماعی باشد، حال تولید مسکن ۳۰ متری کاملا در تناقض با این موضوعات است.

تولید مسکن ۳۰ متری به صلاح نیست

نماینده مردم شهرستان های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من تولید مسکن ۳۰ متری به صلاح نیست، زیرا با تمرکز شهرداری برای تولید این گونه مساکن، عملا وظایف مدیریت شهری برای تولید مسکن و تأمین نیاز مردم در این حوزه به تولید مساکن با متراژ پایین محدود می شود.

تولید مسکن ۳۰ متری جوانان را به سمت تجردگرایی هدایت خواهد کرد

وی گفت: تولید مسکن ۳۰ متری جوانان را به سمت تجردگرایی هدایت خواهد کرد، زیرا هیچ خانواده ای حتی زوج های جوان حاضر نیستند که در مسکنی با این متراژ زندگی می کنند، بنابر این افراد مجرد متقاضیان اصلی این گونه مساکن خواهند بود.

رضایی ادامه داد: در سال های اخیر بر ضرورت حمایت از فرهنگ ازدواج و ترویج سیاست های جمعیتی و فرزندآوری تأکید شده، اما به نظر می رسد که برنامه شهرداری تهران برای تولید مسکن ۳۰ متری نه تنها مبتنی بر این اصول نبوده، بلکه مغایر با سیاست های مذکور است.

شهرداری تهران به جای تولید مسکن ۳۰ متری، مسکن استیجاری بسازد

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من شهرداری تهران به جای برنامه ریزی برای تولید مسکن ۳۰ متری، باید در راستای تولید مسکن استیجاری اقدام کند، در شرایط کنونی بسیاری از مردم پایتخت، قدرت مالی کافی برای خرید #مسکن را ندارند، از این رو مجبور اجاره مسکن هستند، حال شهرداری باید زمینه ای را برای تولید مساکن استیجاری فراهم کند.

2 Comments

  1. followermax.com

    اقا خیلی وبسایتتون عالیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود اپلیکیشن اندروید برای کارایی بهتر

برای دریافت لینک دانلود شماره خود را وارد کنید.

یا