لایحه بودجه اقشار ضعیف جامعه را در نظر نگرفته/ بودجه ۹۹ مشکلات را بیشتر می‌کند

لایحه بودجه اقشار ضعیف جامعه را در نظر نگرفته/ بودجه ۹۹ مشکلات را بیشتر می‌کند

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ کل کشور گفت: متأسفانه بودجه‌ای که دولت ارائه کرده، شرایط معیشتی و اقتصادی مردم را درنظر نگرفته است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور اظهار داشت: متأسفانه بودجه‌ای که دولت ارائه کرده، شرایط معیشتی و اقتصادی مردم را درنظر نگرفته است.
وی با بیان اینکه بودجه فعلی لایحه‌ای ناقص و بدون درنظر گرفتن شرایط حساس جامعه است، اظهار داشت: در این لایحه متأسفانه اقشار ضعیف جامعه کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند و رویکرد بودجه به سمت اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه نیست. ‌
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ کل کشور ادامه داد: بودجه‌ای که در حال حاضر به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است، می‌تواند مشکلات مردم و اقشار ضعیف را در آینده در جامعه بیشتر کند. ‌
رضایی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به گرانی‌های اخیر و فشار اقتصادی در کشور ما باید اقشار متوسط رو به پایین را دریابیم و رویکرد بیشتر به سمت حمایت از اقشار ضعیف باشد؛ ما در کمیسیون تلفیق همه تلاش‌مان این است که ساختار بودجه را به سمت حمایت از محرومین و مستضعفان هدایت کنیم.

وی به یکی دیگر از مشکلات و نواقص موجود در لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور نیز اشاره کرد و گفت: متأسفانه دولت در این لایحه بیشتر به جای اینکه با اخذ مالیات درآمدزایی کند، با فروش اوراق سعی کرده که خلأهای موجود را پر کند که این شیوه غلطی است، لذا ما در کمیسیون تلفیق تلاش داریم تا این نواقص موجود در لایحه بودجه را حل کنیم، چرا که تصویب چنین لایحه‌ای بدون اصلاح به صلاح جامعه نخواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود اپلیکیشن اندروید برای کارایی بهتر

برای دریافت لینک دانلود شماره خود را وارد کنید.

یا